top
logo


Home Kobiecym okiem Ciekawostki kulinarne Jak obniżyć cholesterol?
Jak obniżyć cholesterol? PDF Drukuj Email

Cholesterol jest sybstancją o woskowatej konsystencji. Nie ma w nim nic złego, dopóki we krwi nie ma go zbyt dużo (właściwie jego szkodliwej odmiany).

 Mamy dwie odmiany cholesterolu: o niskiej gęstości (LDL, "zły") oraz o wysokiej gęstości (HDL, "dobry"). Cząsteczki LDL przenoszą cholesterol do naczyń krwionośnych. Cząsteczki HDL transportują go do wątroby. Kiedy jest za dużo LDL w naczyniach krwionośnych formują się złogi, które zmniejszają ich przepustowość i moga prowadzić do chorób serca i udaru mózgu.  

Jest sporo domowych sposobów na obniżenie cholesterolu. Podajemy kilka z nich:

1. Codziennie (najlepiej rano) warto wypić 2 - 3 szklanki soku pomarańczowego, ale ze świeżo wyciśniętych owoców. Wiele swieżych soków zawiera te same sterole roślinne co obniżające poziom cholesterolu margaryny (takie jak Benecol).

2. Jemy 6 lub więcej małych posiłków w ciągu dnia zamiast 2 - 3 dużych.

3. Codziennie do obiadu wypijamy kieliszek wina, najlepiej czerwonego, które zawiera substancję roślinne zwane saponinami, obniżającymi cholesterol.

4. Do sosu do sałatki używamy oliwy z oliwek, która jest bogata w jednonienasycone kwasy tłuszczowe, które redukują poziom LDL.

5. Jemy kanapki z pełnoziarnistego pieczywa.

6. Co 4 godziny wypijamy filiżankę czarnej herbaty.

7. Regularnie jemy gotowaną owsiankę.

8. Uprawiamy ćwiczenia siłowe przez min. 10 minut dziennie (pompki, przysiady, podnoszenie nóg, kręcenie biodrami).

9. Co drugi dzień jemy grejpfruta (jeżeli nie ma przeciwskazań od lekarza).

10.  Słodzimy herbatę miodem. Dodajemy do niej cynamon. I cynamon i miód obniżają cholesterol.

11. Pijemy sok z ciemnych winogron.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
 

Komentarze  

 
-1 #15 Amelia 2016-07-06 10:20 Pomimo korzystania z tych przykazań i tak miałam wysoki cholesterol. Poziom pomogły obniżyć dopiero kwasy omega 3 DHA, ogólnie mają pozytywny wpływ na organizm. Od jakiegoś czasu biorę Gold Omega 3 i porównując samopoczucie i stan zdrowia do roku poprzedniego, jest bardzo dobrze. Cytować
 
 
-1 #14 Marcin Medyk 2015-01-07 21:03 Na temat cholesterolu istnieje wiele szkodliwych mitów, które rozwiewa choćby ten artykuł:
http://sercejakdzwon.pl/blog/czy-tluszcze-rzeczywiscie-sa-niezdrowe/
Cytować
 
 
+3 #13 matylda 2013-06-19 13:04 http://jakobnizyccholesterol.pl/ fajna strona o tym jak obniżyć cholesterol Cytować
 
 
+1 #12 Zielarz55 2012-07-23 17:35 Bardzo dobre rady od których warto zacząć. Do tego należy dołożyć jeszcze trochę więcej aktywności fizycznej (basen, rower, długie spacery). Naturalnie można dodać do diety produtky zawierające pektyny z jabłek, olej lniany (zawiera kwasy tłuszczowe omega-3, omega-6), czosnek, chrom, lecytynę i koniecznie witaminę C i E. Witaminy sprawią, że odbudujemy kondycję układu krążenia (tętnice) co jest bardzo ważne przy rozwoju miażdżycy.
Stosując wszystkie składniki jednocześnie zwiększymy efekty, które pozwolą nam uniknąć stosowania leków farm.

http://wysoki-cholesterol.pl/
Cytować
 
 
+2 #11 sandrulka88 2012-07-09 17:09 Cytuję emilka:
Poziom cholesterolu we krwi obniża betaglukan zawarty w owsie, na jego bazie powstał Betalip, przyjmowałam ten suplement jakiś czas gdy miałam podwyższony cholesterol.

Czy rzeczywiście jest on w postaci kleiku? Gdzieś widziałam ulotkę ale nie pamiętam czy o ten suplement właśnie chodzi
Cytować
 
 
0 #10 emilka 2012-07-05 12:54 Poziom cholesterolu we krwi obniża betaglukan zawarty w owsie, na jego bazie powstał Betalip, przyjmowałam ten suplement jakiś czas gdy miałam podwyższony cholesterol. Cytować
 
 
0 #9 majak 2012-06-27 19:11 Nie da się zmniejszyć cholesterolu dietą bo 80% produkuje wątroba a tylko 20% wchodzi pokarmem. Poza tym cholesterol nie jest szkodliwy a wręcz zbawienny i nie ma dowodu który mówi że powoduje choroby serca czy układu krwionośnego. Natomiast powodują to trójglicerydy - sprawdźcie sobie w wikipedii nawet. A tam znalazłam też ten link o cholesterolu. Cytować
 
 
+2 #8 Morgi 2012-05-29 15:04 Na stronie http://jakobnizyccholesterol.pl/ można przeczytać dużo informacji i o lekach by obniżyć cholesterol. Cytować
 
 
0 #7 Estera, W-wa 2012-03-11 23:21 CHOLESTEROL. (BIOLOGICZNA POMOC !!). *****

OKRUSZKI !! DLA DZIECI, DLA SPORTOWCÓW, CHORYCH (SZPITAL), OSÓB STARSZYCH (DODAJEMY DO WSZELKICH POSIŁKÓW):
Każdy CHLEB-IRL tj. upieczone MINI CHLEBKI, mielimy (mikser) uzyskując tzw. OKRUSZKI czyli produkt biologicznie wzorcowy w praktycznej do spożycia formie. Rozdrobniony chleb jest naturalnym źródłem ENERGII dla człowieka i powinien stanowić podstawowy składnik każdego posiłku/24h. Nasz organizm pozyskuje o 30% więcej energii, niż po spożyciu ugotowanego ryżu, co stanowi zwiększenie energetycznych możliwości życiowych dla wszystkich komórek organizmu, a w szczególności komórek nerwowych naszego mózgu. Układ immunologiczny otrzymuje dodatkową energię do walki z bakteriami, wirusami, także z komórkami nowotworowymi wzmacniając szanse obronne organizmu (dużo większa energia dla białych krwinek układu odpornościowego !!).

Skrót adresu strony w Internecie_____ __: INSTYTUTIRL
Cytować
 
 
+6 #6 orange guy 2012-02-01 23:18 Właśnie wyszło na wykop.pl, że obniżanie cholesterolu jest szkodliwe dla zdrowia, ale co najciekawsze - ze sterole roślinne zawarte w tych wszystkich benecolach, danacolach i margarynie flora proactiv - to owszem, obniżają poziom cholesterolu, ale PRZYCZYNIAJĄ SIĘ do powstawania chorób serca i podnoszą ryzyko zawału! Uwieżycie? Tu jest pełna wersja z wszystkimi linkami do badań i analiz: http://www.ziolaiprzyprawy.info/2012/01/30/blog/jak-obnizyc-cholesterol-szkodliwe-sterole-roslinne-stanole-benecol-flora-proactiv/
Więc - ściemniają nam w reklamach po to, żeby później mogli na nas zarabiać przy sprzedawaniu kolejnych cudownych leków na choroby, które sprowadzili na nas wczesniej. Szlag mnie trafia…
Cytować
 

z Galerii

snieznik05...
Image Detail
2007_12b-3...
Image Detail
negative0-...
Image Detail

bottom