top
logo


feed-image rss
Home Wydarzenia
Działo się...
"Plebejskie harce" PDF Drukuj Email

24 maja 2009  od godz. 16.00 do 22.00  (Niedziela)  biblioteka w Świętej Katarzynie organizowała piknik historyczny "Plebejskie harce", który odbył się w parku koło Urzędu Gminy w Świętej Katarzynie. W programie było wiele atrakcji nie tylko dla dzieci

 
"Bom-bel" 2009r. XVIII Przegląd teatrzyków dziecięcych PDF Drukuj Email

W dniach 14.05 - 17.05.2009r. w Relaksie w Siechnicach odbył się przegląd teatrzyków dziecięcych "BOM-BEL". Migawki z "Bom-bla" oraz kilka słów p. Stanisława Wolskiego -  wspaniałego aktora i animatora kultury, autora piosenek, przedstawień ulicznych i happeningów, założyciela teatru alternatywnego \" Theatrum 70\", współtwórcy Kabaretu \"Gralak Marian\", aktora Teatru Kalambur we Wrocławiu (1974-82), doskonałego naśladowcy śpiewu ptaków, przewodniczącego jury XVIII Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych Bom-Bel 2009  . Siechnice, Maj 2009r. Migawki można obejrzeć na www.siedzieje.tv Szczegółowy program imprezy: Program_Bom_Bel.rtf

 
3. Bieg uliczny PDF Drukuj Email
3 maja 2009 r.  odbył się 3. bieg uliczny pod honorowym patronatem wójta gminy Żórawina - Jana Żukowskiego. Zawodnicy biegli na trasie Bogunów - Żórawina (ok. 5 km). Krótka relacja filmowa na www.siedzieje.tv 
 
"Zaciszańska nuta" w Żernikach Wr. PDF Drukuj Email

 

W niedzielę 19.04.2009 r. w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Żernikach Wr. zaśpiewał zespół wokalno-estradowy "Zaciszańska nuta" z Domu Kultury "Zacisze" z Warszawy.  Dyrygentem i założycielem zespołu jest p. Jan Czerwiński.

W oficjalnej części występu zespół wykonał pieśni kościelne związane z okresem wielkanocnym, a także pieśni Maryjne i ulubioną pieśń oazową sługi Bożego Jana Pawła II - "Barkę" (wraz ze zgromadzoną publicznością).

 
Koncert Olega Dowgala PDF Drukuj Email

 

 15 Lutego 2009 r. (w niedzielę)  godzinie 16.00 w klubie osiedlowym odbył się koncert Olega Dowgala, który zagrał na fletni Pana.

Oleg Dowgal - gry na fletni Pana i na skrzypcach uczył się już od 5 roku życia. Po tym jak skończył średnią szkołę muzyczną, kontynuował naukę w konserwatorium w Charkowie. Koncertuje solo i z orkiestrami, dotąd m. in. w Rosji, Polsce, Niemczech i u siebie - na Ukrainie.

 

 

 

 

Ukraińscy muzycy z niezwykłą biegłością zagrali kompozycje klasyczne, rozrywkowe i ludowe. Zgromadzeni słuchacze mogli usłyszeć między innymi utwory takie jak:

"Skowronek" Gieorgija Daniku, "Silba" mołdawskiego kompozytora Jove Walilija, a także na życzenie pani dyrektor Marii Banach "Samotnego pasterza" autorstwa Jamesa Lasta.

Po koncercie można było kupić płyty i dostać autograf od Olega Dowgala.

 


Ulti Clocks content

z Galerii

maria_snie...
Image Detail
igliczna_c...
Image Detail
snieg_w_go...
Image Detail

bottom
www.pwpunkt.pl Lokalny Dostawca Usług Internetowych w Żernikach Wroclawskich, Biestrzykowie, Smardzowie, Radomierzycach, Suchym Dworze, Mędlowie, Turowie, Ozorzycach, Sulimowie, Wojkowicach, Mnichowicach, Jaroslawicach, ŻórawinieZapewniamy stały nielimitowany dostęp do internetu dla klientów indywidualnych i firm. Internet szerokopasmowy w miejscowosćiach Żerniki Wrocławskie, Smardzów, Biestrzyków, Turów, Żórawina, Mędłów, Jaroslawice, Wojkowice, Mnichowice, Sulimów, Ozorzycei i okolice